Co oznacza podwyższone MPV i NEU?

Mam 18lat. Często mam duszności i kołatania serca, przy wzmożonym wysiłku fizycznym i przy dużym stresie odczuwam ból (kłucie) w klatce piersiowej. Pół roku temu miałam zapalenie gardła, antybiotyk nic nie pomógł, od tej pory często boli mnie gardło, obniżył mi się głos, mam często chrypkę. Zaniepokoiły mnie te objawy, więc poszłam do lekarza, ale EKG wykazało tylko arytmię oddechową, dostałam skierowanie na badanie krwi. MPV 12,0 fl NEU 79% obiżony cholesterol 3.33 mmol/l (128.87 mg/dl). Moja siostra ma niedoczynność tarczycy, dlatego zrobiłam też TSH, wynik też w normie #.262 uIU/mL Co to może oznaczać?
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W celu prawidłowej interpretacji badań proszę podawać wszystkie parametry, nie tylko te odbiegające od normy. W przypadku średniej objętości pytek krwi (MPV), wskaźnik ten bierze się po uwagę jedynie przy nieprawidłowym całkowitym stężeniu płytek krwi (PLT). Natomiast niewielki wzrost odsetka granulocytów obojętnochłonnych (NEU%) w rozmazie białych krwinek należy skonfrontować ze stężeniem tych granulocytów wyrażonym w liczbach bezwzględnych, które jest badaniem bardziej miarodajnym.
Nieznacznie obniżony poziom cholesterolu całkowitego nie powinien być powodem do niepokoju i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia.
   Jeżeli na podstawie badania lekarskiego i badań dodatkowych zostały wykluczone przyczyny somatyczne zgłaszanych przez Panią dolegliwości, należy rozważyć ich tło psychologiczne. W tym celu zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty.