Co oznacza podwyższony poziom androstendionu?

Podwyższony androstendion. Norma 0,30-3,30, u mnie 4,62 w 4 dniu cyklu. Prolaktyna, estradiol, luteotropina, folikulotropia, globulina wiążąca hormony płciowe, siarczan dehydroepiandrosteronu są w normie. TSH jest trochę podwyższone. Norma 0,51-4,30 przy czym ja mam 4,64,ale to chyba nie ma znaczenia. Żadnych zmian ginekologicznych. Mam 16 lat i problemy z miesiączkowaniem. Rok temu miałam miesiączkę, która trwała 3 miesiące ( czasami większe krwawienie a czasami mniejsze) zachamowały ją leki hormonalne które brałam przez trzy miesiące. Po odstawieniu tabletek nie miałam miesiączki. Po trzech miesiącach ponownie wzięłam tabletki hormonalne po których pojawiła się miesiączka. Ponownie trwała bez przerwy (lekkie krwawienia). Obecnie jestem po badaniach laboratoryjnych, które wykonano mi podczas miesiączki wywołanej tygodniowym braniem leków hormonalnych. Chce jeszcze dodać, że od wielu lat zmagam się z trądzikiem. Podczas brania leków hormonalnych moja cera się znacznie poprawiła, a po ich odstawieniu pogorszyła. Jaka jest przyczyna?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić sie koniecznie do lekarza ginekologa ze specjalizacja endokrynolog