Badanie poziomu androstendionu u 23-latki

Miałam ostatnio robione badanie androstendionu , mój wynik to 3,76 ng/ml norma to : 0,30 - 3,30 Co muszę brac żeby wynik był w normie?

Aleksander Ropielewski

Leczenie zależne jest od przyczyny oraz oczekiwań pacjentki odnośnie dalszego postępowania. Stosuje się np: hormonalne śrdki antykoncepcyjne, glikokortykosteroidy, antyandrogeny, octan cyprotenonu, spironolakton, flutamid, nilutamid, finasteryd, analogi gonadotropiny. Aby ustalić odpowiednie leczenie wskazane jest wykonanie dodatkowych badań.