Co oznacza podwyższony poziom OB?

Witam.Dzis zrobiłam badania krwi i moje OB wynosi 16 gdzie norma jest do 12 i CRP wynosi 7.18 gdzie norma jest do 5.Co to może oznaczać. Nic mnie nie boli.Od kilku miesięcy mam gangliona na lewym nadgarstku ia październiku miałam nacinanie go ropnia na posladku.Czy to może mieć jakiś związek z tym?Martwię się. W jakim kierunku zrobić badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o jakimś stanie zapalnym. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć