Co oznacza podwyższony poziom PDW przy antykoncepcji?

Witam! Miałam anemię, zrobiłam wyniki. Na szczęście poziom hemoglobiny mam dobry bo 14,2 oraz poziom żelaza 102,2. Jedyne co budzi mój lekki niepokój jest poziom płytek krwi 149 oraz znacznie podwyższony poziom PDW 21,3. Czy mam powód do niepokoju? Nie wiem czy wpływ antykoncepcji może mieć znaczenie? Biorę ją ponieważ mam torbiel na prawym jajniku, nigdy wcześniej nie brałam antykoncepcji. Pozdrawiam serdecznie, Ewelina.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli reszta wyników jest w normie to nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam