Co oznacza podwyższony wynik ALT u 7-latka?

Witam mój 7 letni syn ma nie nie wiele podwyższony wynik ALT 64 norma 12-63 trochę się martwię lek. rodzinny każe powtórzyć wyniki i zrobić komplet za miesiąc AST, ALT, Bilirubina całkowita GGTP. Czy komplet tych badań mogę wykonać wcześniej. Syn często mówi że jest słaby, ostatnio mniej je, i swędzi go skóra.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana diagnostyka, badania krwi ktore wymieniła pani powyżej oraz USG jamy brzusznej, byc może wizyta u gastroenterologa. Czy skóra albo białka oczu nie są zazolcone? Ponieważ świąd skóry może być spowodowany wyższym poziomem bilirubiny.
Pozdrawiam