Podwyższony poziom bilirubiny we krwi i moczu

Witam. Mam problem z podwyższona bilirubiną w krwi i moczu. Seria badań nie wykryła więcej problemów ALAT, ASAT, GGTP, USG jamy brzusznej nie wykazały nie prawidłowości. Pierwsze badanie bilirubiny w krwi 1,44 mg/dl, drugie po dwóch tygodniach i przypisanym hepatilu 1,84 mg/dl Proszę o porady co robić. Dodatkowe badania? Inne leki? Czy to już wysoki wynik? Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi.

Opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć o zespole Gilberta. Jest to zazwyczaj bezobjawowa, uwarunkowana genetycznie choroba metaboliczna - nie wymagająca leczenia.
W wymienionych przez Pana badaniach wykluczono groźniejsze przyczyny hiperbilirubinemii ( czyli podwyższonego poziomu bilirubiny ).

Przytoczone przez Pana wartości poziomu bilirubiny nie są wysokie, są często spotykane u młodych mężczyzn i zazwyczaj kojarzy się z wymienionym powyżej zespołem - w przypadku pierwszorazowego wykrycia - należy wykonać pełną diagnostykę - celem wykluczenia groźniejszych przyczyn.

W Pana przypadku poradziłbym wykonać kontrolnie badanie USG jamy brzusznej oraz oznaczenie poziomu bilirubiny za ok. 12 miesięcy.