Poziom bilirubiny a zażółcenie białek ocznych

Witam, kilka dni temu wykonałem badanie na bilirubinę całkowitą, ponieważ zauważyłam lekkie zażółcenie białkówek oczu. Mój wynik przy normie 0,2-1.30 mg/dl wynosi 1,3 mg/dl. Na razie nie robiłem innych badań , Czy taki wynik powinien mnie zmartwić? Dodam, że przez ostatnie 3 lata nie odżywiałem się zbyt dobrze będąc na obczyźnie raczej szybko zaspokajałem głód produktami wysokolarycznymi. Nic mnie nie boli i nie mam żadnych problemów zdrowotnych ani problemów z układem pokarmowym. prosze o radę

Na wstępie należy wyjaśnić, czy nie ma Pan zespołu Gilberta (najczęstszy typ hiperbilirubinemii wrodzonej, występuje u 6% osób, częściej mężczyzn). Stężenie bilirubiny może być w normie, okresowo zwiększać się po wysiłku, alkoholu, głodówce, gorączce, z przemijającym zażółceniem białkówek. Nie wymaga leczenia - należy unikać czynników zwiększających stężenie bilirubiny. W przeszłości taka diagnoza zwalniała z obowiązkowej służby wojskowej!

Proponuję powtórzyć oznaczenie w ciągu 3 miesięcy, jeśli wynika dalej będzie niepokojący, należy udać się do lekarza rodzinnego celem poszerzenia diagnostyki o pozostałe parametry funkcji wątroby, USG jamy brzusznej.