Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacje wyników badania krwi i zespół jelita drażliwego

Proszę o interpretację wyników badania krwi oraz ewentualne wskazówki, co powinienem dalej przedsięwziąć. Wyniki: wysoki poziom bilirubiny całkowitej (1,8 mg/dl, norma do 1,2); pozostałe wyniki prób wątrobowych i trzustkowych w normie (amalyza, g-GT, ALT, AST); morfologia - w normie (poza OB - 15 mm, jestem tydzień po przeziębieniu). Pozostałe objawy: zespół jelita drażliwego, jasnobrązowe stolce. Od kilku lat zaobserwowałem też u siebie lekko zażółcone białka oczu. Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Radzę ponownie skontrolować poziom bilirubiny po tygodniu po 24-godzinnej diecie lekkostrawnej oraz bez nadmiernego wysiłku fizycznego. Taki wynik poziomu bilirubiny, jasny stolec i zażółcenie białkówek okresowe może być związane z występowaniem u Pana tzw. zespołu Gilberta. Dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy