Interpretacje wyników badania krwi i zespół jelita drażliwego

Proszę o interpretację wyników badania krwi oraz ewentualne wskazówki, co powinienem dalej przedsięwziąć. Wyniki: wysoki poziom bilirubiny całkowitej (1,8 mg/dl, norma do 1,2); pozostałe wyniki prób wątrobowych i trzustkowych w normie (amalyza, g-GT, ALT, AST); morfologia - w normie (poza OB - 15 mm, jestem tydzień po przeziębieniu). Pozostałe objawy: zespół jelita drażliwego, jasnobrązowe stolce. Od kilku lat zaobserwowałem też u siebie lekko zażółcone białka oczu. Dziękuję

Radzę ponownie skontrolować poziom bilirubiny po tygodniu po 24-godzinnej diecie lekkostrawnej oraz bez nadmiernego wysiłku fizycznego. Taki wynik poziomu bilirubiny, jasny stolec i zażółcenie białkówek okresowe może być związane z występowaniem u Pana tzw. zespołu Gilberta. Dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem.