Świąd brzucha w 37 tygodniu ciąży

Witam, kończę 37 tydzień ciąży i od dwóch dni męczy mnie swędzenie brzucha i lekka na nim wysypka. Wykonałam badania krwi tj. próby wątrobowe i poziom bilirubiny. Wyniki: AST 22 U/I przy normach 5-34, ALT 15 U/I przy normach 10-35, bilirubina całkowita 1,2 przy normach 0,2-1,0. Nie wiem czy jeśli wyniki prób wątrobowych są w normach to czy powinnam wykonać jeszcze badanie na określenie poziomu kwasów żółciowych? Czy przy tych wynikach istnieje ryzyko wystąpienia cholestazy?

Piotr Pilarski

Wyniki nie budzą zastrzeżeń. Sugeruję zgłosić się do dermatologa. Być może objawy są wynikiem alergii.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Nie ma potrzeby dodatkowych badań. po ocenie wysypki mógłbym zaproponować odpowiednie leczenie, najpewniej miejscowo stosowana maść sterydowa rozwiąże problem.