Swędzenie stóp i dłoni oraz wyniki prób wątrobowych w 35 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 35 t. ciąży. Od kilku dni bardzo swędzą mnie stopy i dłonie, więc dziś zrobiłam sobie wyniki prób wątrobowych na własną rękę: ALT 191 U/l, AST 108 U/l, ALP 180 U/l, bilirubina całkowita 0,43 mg/dl. Wizytę u lekarza prowadzącego mam zaplanowaną na 21 lutego i zastanawiam się czy to może być cholestaza ciążowa i czy powinnam wcześniej wybrać się do mojego lekarza, tj. w najbliższym możliwym terminie 13 lutego?

Witam! Rozpoznanie cholestazy ciężarnych przy prawidłowym stężeniu bilirubiny jest mało prawdopodobne. Przedstawione objawy mogą być natomiast wynikiem zapalenie wątroby. W tej sytuacji sugeruję jak najszybszą konsultację z ginekologiem.