Badania prób wątrobowych niemowlaka

Dzień dobry, dziś odebrałam wyniki badań prób wątrobowych synka (10 miesięcy). AST 42 (norma 5-34), ALT w normie, bilirubina za niska- 0,24 (norma 0,30-1.20), fosfataza zasadowa i GGTP w normie. Syn przez trzy dni gorączkował, przy braku innych objawów, jedyną nieprawidłowością są asymetryczne węzły chłonne na szyi. Lekarka podejrzewa mononukleozę. Czy wyniki prób wątrobowych mogą potwierdzać tą diagnozę? Czy zwykła infekcja może dawać zmiany w tych wynikach? I co oznacza zbyt niska bilirubina?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy dziecko otrzymuwalo jakieś leki ? ew z tego może być podwyższony AST. ci do bilirubinu konieczna kontrola i przy nieprawidłowości rozszerzenie diagnostyki