Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania krwi i podwyższona bilirubina?

Witam, proszę o interpretację wyników. Od kilku lat mam podwyższona bilirubine całkowita(ok 38 oraz ALT 70 Ostanie wyniki morfologii są podwyszone alt-49, ast-33 U/L. Bilirubina calkowita - 23 umol, bezposrednia 0,53 mg/dl. Leukocyty - 3,54. Wynik USG - cechy stluszczenia watroby, reszta ok. GGTP-26, ALP-70, gluk-5,21. Zdiagnozowany zespół Gilberta, jednak nie wiem czy to trafna diagnoza. Mam dziwne uczucie dyskomfortu, ucisku pod żebrami z lewej strony. Świąd skóry, czerwone plamki na ciele.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Myślę, że rozpoznanie jest trafne. Można oczywiście jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z hepatologiem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przy stłuszczeniu wątroby także mogą występować zaburzenia w metabolizmie bilirubiny jak i zwiększone aktywności enzymów wątrobowych. Ważna więc jest normalizacja wagi ciała jak i odpowiednia w tym względzie dieta. Normy laboratoryjne są tylko w niewielkim zakresie przekroczone.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy