Podwyższone wskaźniki ALT i AST

Witam, Mąż (31 lat) odebrał wczoraj wyniki badań. Ma podwyższone wskaźniki przy : ALT 184, AST 77, bilirubiny całkowitej 1,6 oraz GGTP 85. Chciałam zapytac - co ma teraz zrobic? Iśc na badania szczegółowe? Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Proponuję zgłosić się do specjalisty chorób zakaźnych-hepatologa bądź gastroenterologa celem poszerzenia diagnostyki, m.in. o badania wirusologiczne i USG jamy brzusznej z oceną wątroby. Proszę nie bagatelizować wspomnianych przez Panią wyników badań laboratoryjnych, mogą one bowiem świadczyć o rozwijającej się patologii w zakresie wątroby i/lub dróg żółciowych.