Długotrwale podwyższone wyniki ALT i AST a szukanie przyczyny

witam. mam 31 lat. od 2014 roku mam podwyższone alt i ast. najnowsze wyniki wskazały poziom alt 120 natomiast ast 85 (wcześniejsze wyniki wahały się w podobnych granicach), pozostałe wyniki w normie. usg jamy brzusznej także jest prawidłowe. alkoholu praktycznie nie piję, leki hormonalne odstawiłam zaraz po pierwszych wynikach. co może być przyczyną tak długotrwałych podwyższonych wyników? jakie badania jeszcze powinnam wykonać?

Takie wyniki obserwuje się czasem przy zakażeniach wirusami tzw. hepatotropowymi - można to wyjaśnić w poradni chorob zakaźnych przy szpitalu na Kurlandzkiej. Po wykluczeniu zakażenia dalszą diagnostykę proponuję w Oddziale Gastroenterologii - ul. Przybyszewskiego. Proszę samej nie szukać - mamy w Poznaniu dobrych fachowców od chorób wątroby.