Wynik badania ALT i AST a spożywanie alkoholu

Witam.prosze o pomoc w interpretacji wyników. Wizyta dopiero za 2 tyg. Alt 83 u/l < 41, ast 50u/l < 40, cholernie 418, hdl 59, tg 546, lekka lipemia surowicy, oraz elektrozawory białek surowicy beta 1 10,7 norma do 9.8 gamma 10. Norma min 10.7. Reszta wyników norma zachowana. P.s nadmienię alkohol sporadycznie, fajek od 2 lat nie , wzrost 178,waga 85, lat 35

Witam.
Wyniki wskazują na umiarkowane uszkodzenie wątroby, prawdopodobnie streszczenie. Stąd podwyższony AST I ALT. Ma Pan bardzo wysoki cholesterol i triglicerydy. Prawdopodobnie stąd ten podwyższony AST i ALT oraz zmiany w elektroforezie białek. Proszę się skontaktować z lekarzem rodzinnym oraz przejść na dietę. Pewnie trzeba będzie także wejść z lekami na obniżenie cholesterolu i TG. Pozdrawiam i życzę zdrowia