Co oznacza powiększenie wargi sromowej?

Witam . Od 2 dni zauważyłam że mam po wewnętrznej stronie dużej wargi sromowej białą ok 2 cm grudkę którą znajduje się pod skórą . Co to może być ? Czy powinnam spieszyć się z wizytą do ginekologa ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to być zapalenie lub torbiel gruczołów znajdujących się w okolicy pochwy. Powinna Pani w wyznaczonym terminie udać się na kontrolę do ginekologa.