Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza powiększony gruczoł krokowy w USG?

Robiłem badanie usg i okazało się Gruczoł krokowy powiększony o objętości Ok 31 i mam 50 lat ..i objętośc moczu zalegającego o w pęcherzu w badaniu po mikcji 66m ..czy to jest bardzo groźny ?
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

To zapewne typowy przerost gruczołu krokowego związany z wiekiem. Niepokojące jest jednak zaleganie moczu w pęcherzu moczowym po mikcji. To oznacza ucisk gruczołu krokowego na cewkę moczową. Radzę z tym problemem udać się bezpośrednio do urologa, gdyż taki stan może wymagać stałego leczenia.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy