Pęcherz moczowy bezechowy, o gładkich zarysach ścian

W dniu wczorajszym otrzymałem wynik USG gruczołu krokowego,który przedstawia się: gruczoł krokowy powiększony o wymiarach 64 x 45 x 46 mm,nieznacznie wpukla się do pęcherza moczowego, o niejednorodnej echogeniczności (bez widocznych zwapnień wewnątrz).Pęcherz moczowy bezechowy,o gładkich zarysach ścian,zawiera przed mikcją 96cm3 moczu.Po mikcji zalega 38cm3 moczu.Moje pytanie: czy tej wielkości prostatę należy leczyć,jeżeli nie mam objawów z tym związanych.Wizytę u urologa mam za miesiąc.
MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Tak, jednak wystarczajaće powinno być leczenie farmakologiczne. Kluczowe jest zmniejszenie ilości zalegającego moczu po mikcji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty