Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam,
krwiomocz najczęściej towarzyszy infekcjom układu moczowo-płciowego i chorobom nerek – zwłaszcza gdy towarzyszy mu ból podczas oddawania moczu, czyli tzw. dyzuria. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-krwiomocz.
Jeżeli na tę dolegliwość został przepisany antybiotyk, to nie należy odstawiać leku po jednym czy dwóch dniach. Leczenie powinno trwać tyle, ile zalecił lekarz – odstąpienie od przyjmowania leku po ustąpieniu pierwszych objawów to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez pacjentów. Niestety może prowadzić do uodpornienia się bakterii na lek, co w konsekwencji powoduje nawrót choroby w postaci trudniejszej do leczenia. Więcej informacji w naszej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/bledy-najczesciej-popelniane-podczas-przyjmowania-antybiotykow.
Co do badań, to USG wykluczyło choroby nerek, więc bardzo prawdopodobne, że miała Pani infekcję dróg moczowych – ustąpienie objawów oznacza skuteczność leczenia. Jeżeli jednak dolegliwości wrócą, warto wykonać posiew moczu, by sprawdzić, co jest przyczyną choroby. Czym jest to badanie tłumaczy materiał dostępny pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-bakteriologiczne-moczu.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak postępować przy takim krwiomoczu? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Krwiomocz i ból przy oddawaniu moczu – odpowiada Lek. Katarzyna Szymczak
- Czy to może być grzybica układu moczowego? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Co może znaczyć ten nacisk na pęcherz i ból pleców? – odpowiada dr n. med Monika Łukaszewicz
- Jak można załagodzić ten ból? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jakie badania wykonać u niemowlaka w tej sytuacji? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Krwiomocz przez miesiąc – odpowiada Witold Korczyński
- Jak radzić sobie z zapaleniem pochwy? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jakie wykonać badania członka? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Pieczenie pochwy po oddaniu moczu – odpowiada Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
artykuły
Nefrologia - zadania, choroby nerek i układu moczowego, objawy chorób nerek, metody leczenia
Nefrologia to dziedzina medycyny zajmująca się sch...
Krwiomocz - czym jest, przyczyny
Krwiomocz, czyli występowanie krwi w moczu, to dos...
Kiedy należy wykonać badanie bakteriologiczne?
Infekcje układu moczowego dotyczą zarówno mężczy...