Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania wykonać przy krwiomoczu?

Witam. Chciałam dowiedzieć się jakie badania nalezy wykonać w przypadku wystąpienia krwiomoczu oraz ciaglego parcia na pęcherz. Powyższe objawy ustąpiły po jednym dniu. Pomimo tego udałam się do urologa ktory podczas wizyty przeprowadził wywiad lekarski oraz badanie USG pęcherza moczowego i nerek. Badanie USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości w związku z tym zostal mi przepisany lek na infekcje dróg moczowych. Czy pomimo tego że objawy ustały powinnam zażywać przepisane tabletki czy wykonać jakieś dodatkowe badania moczu?
KOBIETA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krwiomocz najczęściej towarzyszy infekcjom układu moczowo-płciowego i chorobom nerek – zwłaszcza gdy towarzyszy mu ból podczas oddawania moczu, czyli tzw. dyzuria. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-krwiomocz.

Jeżeli na tę dolegliwość został przepisany antybiotyk, to nie należy odstawiać leku po jednym czy dwóch dniach. Leczenie powinno trwać tyle, ile zalecił lekarz – odstąpienie od przyjmowania leku po ustąpieniu pierwszych objawów to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez pacjentów. Niestety może prowadzić do uodpornienia się bakterii na lek, co w konsekwencji powoduje nawrót choroby w postaci trudniejszej do leczenia. Więcej informacji w naszej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/bledy-najczesciej-popelniane-podczas-przyjmowania-antybiotykow.

Co do badań, to USG wykluczyło choroby nerek, więc bardzo prawdopodobne, że miała Pani infekcję dróg moczowych – ustąpienie objawów oznacza skuteczność leczenia. Jeżeli jednak dolegliwości wrócą, warto wykonać posiew moczu, by sprawdzić, co jest przyczyną choroby. Czym jest to badanie tłumaczy materiał dostępny pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-bakteriologiczne-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy