Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększony gruczoł krokowy w wyniku USG jamy brzusznej

jestem po usg jamy brzusznej ,niby wszystko ok tylko gruczł krokowy o wym,45x30x40mm=29mm-nieznacznie powiększony tak jest w opisie, nadmieniam żę mam 50 lat i nic w związku ztym nie odczuwam. czy mam sie już martwić?
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Najczęściej powiększenie gruczołu krokowego związane jest z łagodnym przerostem stercza, czyli sytuacją charakterystyczną dla mężczyzn w pewnym wieku. Należy zapytać czy oddaje Pan mocz w nocy? jeżeli tak to ile razy? czy może ma barwę żółtą czy czerwoną? - Jeżeli jedna z odp. na te pytania jest twierdząca należy zgłosić się się do urologa, uprzednio wykonując badanie USG układu moczowego i gruczołu krokowego z oceną pęcherza moczowego po mikcji, badanie ogólne moczu i PSA (marker nowotworowy charakterystyczny dla raka prostaty NORMA: <4)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy