Co oznacza rożek rdzeniowy oraz nici ogona końskiego bez istotnych zmian?
Witam proszę o interpretację wyniku mr kręgosłupa lędzwiowo-krzyzowego. Na poziomie L4/L5 wypuklina tylna centralna szer. 1,9 mm, zwezajaca światło kanału kręgowego. Wym. AP kanału kręgowego na w/w poz. 11,5 mm. Na poziomie L5/S1 wypuklina tylna centralna szer. 2,1 mm, zwezajaca światło kanału kręgowego. Wym. AP kanału kręgowego na w/w poz. 11,5 mm. Prawidłowy sygnał trzonów kręgów. Wysokość trzonow kręgów zachowana. Stożek rdzeniowy, oraz nici ogona końskiego bez istotnych zmian. Torbiel okołokorzeniowa na poz. S2 po stronie lewej wym. 2mm.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Z badania wynika, że ma Pani przepuklinę krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym, która zwęża światło kanału kręgowego i może uciskać na nerwy rdzeniowe, powodując dolegliwości bólowe.