Co oznacza rożek rdzeniowy oraz nici ogona końskiego bez istotnych zmian?

Witam proszę o interpretację wyniku mr kręgosłupa lędzwiowo-krzyzowego. Na poziomie L4/L5 wypuklina tylna centralna szer. 1,9 mm, zwezajaca światło kanału kręgowego. Wym. AP kanału kręgowego na w/w poz. 11,5 mm. Na poziomie L5/S1 wypuklina tylna centralna szer. 2,1 mm, zwezajaca światło kanału kręgowego. Wym. AP kanału kręgowego na w/w poz. 11,5 mm. Prawidłowy sygnał trzonów kręgów. Wysokość trzonow kręgów zachowana. Stożek rdzeniowy, oraz nici ogona końskiego bez istotnych zmian. Torbiel okołokorzeniowa na poz. S2 po stronie lewej wym. 2mm.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z badania wynika, że ma Pani przepuklinę krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym, która zwęża światło kanału kręgowego i może uciskać na nerwy rdzeniowe, powodując dolegliwości bólowe.