Co oznacza rozpoznanie histopatologiczne?

Co oznacza rozpoznanie histopatologiczne? Lekarz nie potrafił mi wytłumaczyc czy jest sie czym martwic czy nie przepisał globulki ale po rozmowie jednak stwierdził że nie przydadzą sie. Leczenie też kazał wybrac mi samej poczytac o tym i dowiedziec sie czy warto. Cervicitis chronica. Signa infectio HPV- degeneratio kolocytica epithelii plani. Ectropion in statu epidermisations. W nadesłanych wycinkach nie stwierdzono cech dysplazji.

Magdalena StusiĹska

Rozpoznanie po polsku: przewlekłe zapalenie szyjki macicy, stam po infekcji HPV, koilocytoza komórek nabłonka.

Oznacza to, że przeszła Pani infekcję HPV, w szyjce doszło do przewlekłego zapalenia, jednak nie ma cech procesu nowotworowego.