Co oznacza rozpoznanie od neurologa?

Witam , jeśli ktoś mi mógł wytłumaczyć z rozpoznaniem od Neurologa ,była bym wdzięczna :) Ostateczne rozpoznanie - G54 - zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych Inne rozpoznanie : M51 - Inne choroby krążka międzykręgowego .. I jakie badania są potrzebne aby to wykluczyć , muszę się na to leczyć ,jak to wygląda ?

Witam.
Te dwa rozpoznanie mogą się łączyć, tzn. zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych występują jako zaburzenia bólowe (czuciowe) lub upośledzenie funkcji ruchowych w zakresie unerwienia danych nerwów, lub obu funkcji w różnym stopniu w zależności od rodzaju nerwów. Rozpoznanie dotyczące krążka międzykręgowego może dawać ucisk, podrażnienie korzeni nerwowych lub ucisk worka oponowego rdzenia kręgowego. Aby postawić takie rozpoznanie konieczne były badania: rtg danego odcinka kręgosłupa, tomografia komputerowa a najlepiej rezonans magnetyczny tego odcinka kręgosłupa, ponadto wskazana (wręcz obowiązkowa) konsultacja neurochirurgiczna.
Z poważaniem
W. Łuczkowski