Co oznacza rwący ból prawej ręki?

Dzień dobry od dłuższego czasu dręczy mnie bardzo uciążliwy rwący ból prawej ręki zaczyna się przed łokciem A kończy na koniuszkach palców. Mam wrażenie jakby coś ciągnęło mnie za mięśnie w ręce. Jest to w czasie lub po sytuacjach bardzo nerwowych lub po dłuższym wysiłku tej ręki. Czy może to być nerwoból? Jak można temu zaradzić? Bądź do jakiego specjalisty (o ile to konieczne) powinnam się udać?

Witam!
Wskazana konsultacja neurologiczna, EMG z przewodnictwem nerwowym w kk. górnych, EEG i ew. RM głowy. W zależności od wyników dalsze działanie. Może to być również sprawa nerwicowa, ale najpierw należy wykluczyć poważniejsze somatyczne.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.