Co oznacza spadek płytek krwi w ciąży?

Witam jestem w 20 tygodniu ciąży i na wczorajszej wizycie u swojego lekarza dowiedziałam się ze mi płytki spadają najpierw miałam 135,potem 150 a teraz mi spadły do 120,stresznie się boje to jest moja druga ciaza w pierwszej nie miałam zadnych problemów,pomużcie nie wiem jakie mogą być przyczyny spadku tych płytek.podkresle ze lekaz odstawil mnie od wszystkich witamin czy to może mieć jakiś woływ

Lek. Tomasz Budlewski

być może tak, konieczna odpowiednia kontrola, powyższe poziomy płytek krwi są uznawana za bezpieczne.