Co oznacza stwierdzenie zaburzenia metaboliczne mózgu?

Witam! Jestem mamą 9-miesięcznego chłopca, u którego stwierdzono padaczkę, wodogłowie (nieczynne) i zaburzenia metaboliczne mózgu! Jedyne co lekarz mi powiedział przed badaniem, to aby lepiej u synka nie wykryto metabolicznych zaburzeń cyt " bo co z tego, że będziemy o tym wiedzieć, skoro nie wiemy jak to leczyć". Mam wielką prosbę o wyjaśnienie, czym to może na przyszłość skutkować? Co to są te zaburzenia metaboliczne? Za miesiąc mamy jechać do Warszawy na potwierdzenie badań, a mi bardzo ciężko jest żyć w niewiedzy! PS. Dodam, że synek ma również obniżone napięcie mięśniowe.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, by coś więcej móc napisać - potrzebna jest znajomość konkretnego zaburzenia, które lekarze podejrzawają. Może to być wordzone zaburzenie przemian tłuszczów, czy też węglowodanów, na które rzeczywiście nie ma lekarstwa. Ale też mogą być przejściowe zaburzenia, związane z niedojrzałością układu enzymatycznego.

Dlatego na tę chwilę proszę się uzbroić w ciepliwość i poczekać do konkretnych rozpoznań, by się nie marwtić na zapas.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!