Co oznacza świąd moszny?
Witam, mam 34 lata , od pewnego czasu swędzi mnie moszna , jest cała czerwona Pare lat temu na usg wykryto gózek na jądrze ale on cały czas się nie powiększa ani nie boli

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
opisywany przez Pana przypadek świądu w okolicach moszny może mieć wiele przyczyn. Dotyka on mężczyzn między innymi z powodów: niewłaściwej higieny miejsc intymnych, noszenia źle dobranej bielizny, podrażnienia po goleniu, występowania infekcji intymnych lub zachorowania na chorobę weneryczną.
W Pana sytuacji świąd i zaczerwienienie najprawdopodobniej świadczy o istnieniu jakiejś infekcji intymnej. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy: łojotok, infekcje o podłożu grzybiczym, łuszczycę, czy alergię skórną. Jeżeli miewał Pan też jakieś kontakty seksualne z osobami nowo poznanymi, nie można także wykluczać choroby wenerycznej.
Zalecamy, aby udał się Pan w pierwszej kolejności do dermatologa celem zbadania się pod kątem infekcji. Jeżeli zostanie wykluczona, można także odbyć konsultacje u wenerologa.
Odnosząc się do guzka, który został u Pana wykryty, apelujemy, aby odbywał Pan regularną profilaktykę w kierunku wczesnego wykrycia raka jąder. Wczesne wykrycie takiej dolegliwości zwiększa szanse na normalne funkcjonowanie.