Co oznacza taka postać śluzu w pochwie?

chce się zapytać o coś mianowicie w mojej pochwie jest śluz o białej i grudkowatej konstytencji ale nie wydobywa soe on na bieliznę, nic mnie nie swędzi ani nie jest podrażnione czy tak powinno być? Jest możliwe ze to grzybica? Jeszcze nie współżyłam ani nigdy nie byłam u ginekologa co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

biały śluz z pochwy nie musi być niczym niepokojącym. Może to być po prostu fizjologiczna wydzielina, która występuje u każdej kobiety. Należy ją obserwować i w razie jakichkolwiek wątpliwości konsultować z ginekologiem, gdyż wszelkie zmiany w śluzie z pochwy mogą oznaczać infekcje. Dla przykładu biały śluz o grudkowatej konsystencji może oznaczać zakażenie grzybicze.

Warto byłoby więc udać się do lekarza, zwłaszcza, że wspomina Pani, że nigdy nie była u ginekologa i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Pierwsza wizyta może być stresująca, ale nie warto jej przekładać do momentu, aż pojawią się problemy intymne.

Pomocny może okazać się artykuł dotyczący pierwszej wizyty u ginekologa, który można znaleźć na naszym portalu pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.