Czy to grzybica pochwy łącznie z 'gulką' w pochwie?

Witam. Mam 17 lat i jestem kobieta. Od jakiś około 2-3 tyg. mam dziwny śluz z pochwy. Na początku był on biało-żółtawy, grudkowaty. Wtedy zażyłam tabletkę dopochwowa tak jak mi Pani w aptece doradziła (dodam, że mieszkam w Anglii). Przez parę dni, nie miałam w ogóle żadnego śluzy i było okej. Po czym śluz nawrócił. Wtedy udałam się do rodzinnego lekarza, on mi przepisał krem dopochwowy. Parę dni później kochałam się z chłopakiem, po czym na 2 dzień miałam jeszcze gorszy biały, grudkowaty śluz i było go bardzo dużo. Nie czuje żadnego bólu przy oddawaniu moczu, w trakcie stosunku czy też po. Wydaje mi się, że to jest grzybica pochwy, ale nie jestem pewna, gdyż w środku waginy wyczuwam taką jak gdyby gulkę. Mniej więcej jest ona z 4-5 cm od wejścia do pochwy. Może to z niej leci ten śluz, sama już nie wiem co to jest. Chciałam się udać do ginekologa, ale prywatni są bardzo drodzy, a sam lekarz rodzinny mnie po prostu olał, gdy zapytałam się o skierowanie. Poproszę chociaż o jakieś wskazówki co to jest, bo jestem strasznie przestraszona, szczególnie gdy w Polsce będę dopiero na wakacje, a ginekolog podejrzewam jest od 18 roku życia. Poproszą o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane upławy mogą być związane z infekcją grzybiczą pochwy, jednakże obecność zmiany guzowatej w w ścianie pochwy przy jej ujściu zewnętrznym może sugerować zapalenie gruczołów przedsionkowych. Nawracająca wydzielina może być związana z opróżnianiem się samego gruczołu lub też jego kanału wyprowadzającego. Aby ocenić przyczynę dolegliwości konieczne jest badanie ginekologiczne.
Wizyta u ginekologa osoby pełnoletniej musi odbywać się z obecnością opiekuna prawnego. Nie musi on być obecny przy badaniu.
Wskazane jest możliwe szybkie skonsultowanie problemu z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl