Co oznacza taka prolaktyna? Tyję, nie mam miesiączki, pocę się i boli mnie głowa

Witam doktorze, mam pytanie. Zadaję je tutaj, ponieważ wizytę u lekarza mam za miesiąc. Dostałam skierowanie na badanie hormonów z powodu potliwości, tycia, braku miesiączki, bólu głowy, zmian nastroju. Okazało się, że prolaktyna przy normie od 4,8 do 23,3, u mnie jest 31,1. Robiłam badanie na tsh, glukozę i testosteron - wszystko w normie. Aha i od jakiegoś czasu bolą mnie piersi. Myślałam, że to dlatego, że mam dostać miesiączkę, lecz jej nie dostałam. Proszę o poradę. Magda
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl