Co oznacza taki objaw neurologiczny?

Witam. Chciałabym spytać o objaw lhermitte'a. Od jakiegoś czasu gdy zegne kark odczówam wibracje w roznych miejscach. Wibracje te co kilka dni zmieniają lokalizację, odczówam je przy zgięciu karku. Na przestrzeni 4 lat miałam 3 rezonanse. Głowa kontrast 2017 r, odcinek szyjny i teraz w listopadzie głowa. Wszystkie są czyste. Co jakiś czas mam. Objawy takie jak, fascykulacje, odrealnienia, uczucie slabosci rąk i nóg, parestezje, uczucie prądów w nogach, nadwrażliwość na dźwięki, bole mięśni jal zakwasy, zrywy mięśniowe, szumy uszne, ataki paniki z tachykardią,przeczulica skóry ma nodze, uczucie kłucia szpilkami, i sztywność mięśni. Wyszła mi wybitnie dodatnia próba tezyczkowa. Tarczyca zbadana, usg doppler, wszystkie badania w normie, to samo eeg, emg 2 miesnie na fascykulacje. Odruchów patologicznych brak. Objawy z przerwami występują od 6-7 lat. Neurolodzy mówią ze te odczucia to nie Lhermitte, ze podrażniać mogę korzonek nerwowy w szyi. Proszę o odp jakiegoś neurologa i ortopedę.

Witam! Moim zdaniem należy rozważyć możliwość przyczyny emocjonalnej (różnorodność objawów z lokalizacją nie do końca zgodną z przebiegiem anatomicznym, prawidłowe wyniki badań pracownianych). Szukanie fenomenu Lermitte`a przy prawidłowych RM mózgu i rdzenia niewiele da bez ew. badania płynu mózgowo-rdzeniowego i potencjałów wywołanych. Wszystkie opisane przez Panią objawy często spotykamy przy nerwicach. Proponuję konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnym gabinecie psychiatrycznym, psychoterapeutycznym (niektóre placówki NFZ mogą mieć odległe terminy). Powodzenia W. Łuczkowski.