Czy mogę mieć SM przy tym wyniku MR?

Ile lat bez oznak ms w mri glowy i odcinka szyjnego. Można uznać ze to nie ms? W 2015 r dostalam fascykulacji w calym ciele, refluks, problemów z jelitami, uczucie kłucia szpilką, osłabienie prawej strony ciała, przeczulica na dźwięki, szumy uszne, pykanie w uchu prawym, odrealnienie, spłaszczony obraz, ból prawej piersi, tachykardia, uczucie palenia w niektórych miejscach, uczucie przelewania się płynu w głowie, uciskowe bóle głowy. Zaburzenia wróciły w 2017 i 2018 r. Bylam w szpitalu zrobili mi tk i mri glowy z kontrastem, czysto, Doppler tętnic, ok, eeg przerwane e granicach normy, ekg, holter, usg serca ok, mri bez kontrastu odcinka szyjnego, rotacja kręgów, ogólnie nic strasznego, emg 2 mięśnie wszystko ok, ft3, ft4, parathormon, Wit b12, magnez, potas, b2, wszystko w granicach normy, za niskie d3, 17 z hakiem. Miałam dlugą przerwę w 2019 ponad rok. Bylam w ciąży niedawno urodziłam w ciąży czasem pojawiały się fascykulacje ale słabe, miałam zespół niespokojnych nóg i bóle głowy, czasem Skórcz lydki alr zadko. Objawy wróciły po urodzeniu dziecka jakoś 1,5 msc. Powtórzę mri glowy i szyi i emg. Boję się sm. Po ilu latach bez zmian w rezona

Witam! Jest jeszcze taka możliwość, że są to zaburzenia nerwicowe i należy je inaczej leczyć. Nerwica może naśladować każdą chorobę i nawet przez fachowców trudno ustalić podłoże stwierdzanych objawów. Różnorakość i zmienność lokalizacji objawów jest dość typowa dla zaburzeń nerwicowych. Prawidłowe wyniki badań pracownianych także mogą przemawiać za tłem czynnościowym. Nie zaszkodzi skontaktować się z psychiatrą lub psychoterapeutą - oceni stan emocjonalny i zaproponuje rozsądne wyjście: psychoterapią z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.