Czy te objawy mogą mieć związek z początkami SM?

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z bólem pleców.. kiedyś to był odcinek lędźwiowy.. teraz mam b. silne bóle w okolicy karku, promieniujące do czoła, uczucie mrowienia w lewej dłoni i kąciku ust, dyskomfort na języku i dolnych zębach, ogólne bóle lewej części ciała w tym również nogi. Odczuwam też gorsze widzenie na lewe oko oraz mam uczucie jakbym miał zaraz zemdleć coś w stylu takie 'spadania' jak przed zaśnięciem... rezonans magnetyczny głowy i odcinka szyjnego za wiele nie wykazał - jedynie możliwość lekkiej dyskopatii w odc. szyjnym.. mam obawy czy to nie jakiś początek stwardnienia czy coś takiego... ciągle o tym myślę i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować.. jakieś pomysły... ??? mężczyzna, 27 lat

Witam! Najprawdopodobniej ma Pan zaburzenia nerwicowe - mogą dawać doznania o zmiennej lokalizacji, koncentrację uwagi na problemach zdrowotnych, obawy, a nawet lęk przed ciężkimi chorobami itp. Proszę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, po wstępnym badaniu zaproponują właściwe postępowanie. Negatywne badanie RM głowy czyni rozpoznanie nerwicy bardzo prawdopodobnym. Powodzenia W. Łuczkowski.