Co oznacza taki opis RTG u 64-latka?
Proszę o interpretację rtg. Pacjent lat 64 widoczne zacienienie - poszerzenie śródpiersia środkowego górnego po stronie prawej na obszarze o wymiarach 125 *45mm tu mediastini pulmonis dex. Ostatnie rtg 6 lat temu bez zmian osoba paląca

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Chusta lekarska - opatrunek oka
Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował podejrzaną zmianę śródpiersia płuca prawego. Jaki zmiana ma charakter zadecyduje dalsza diagnostyka, którą zleci lekarz prowadzący.
Dlatego proszę wraz z wynikiem zgłosić się do lekarza prowadzącego celem konsultacji lekarskiej i ustalenia dalszego postępowania.
Z wyrazami szacunku,