Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki opis w wynikach badania EEG?

Witam, eeg wyszło mi do powtórki, wyjaśni ktoś o co chodzi, bo nic z tego opisu nie idzie zrozumieć, z góry dzięki. Opis badania: Zarejestrowano bardzo liczne artefakty ruchowe, od ruchów gałek ocznych. Także elementy snu. Czynność podstawowa obu półkul składa się z fal alfa 10-11Hz. Jest średnionapięciowa, symetryczna. Reakcja zatrzymania widoczna. Próby aktywacyjne nie zmieniają zapisu.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT około miesiąca temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Z uwagi na artefakty biologiczne opisujący miał problemy z pełną interpretacją zapisu. Powtórzenie badania z eliminacją wszelkich artefaktów (biologicznych i technicznych) pozwoli na jaśniejszą ocenę badania. Fragmenty zacytowane przez Pana sugerują zapis prawidłowy, ale są to jedynie fragmenty, a należy się odnieść do całości. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy