Bardzo dużo artefaktów mięśniowych w wyniku EEG

W związku z zaburzeniami funkcji poznawczych zostałam skierowana na EEG. Wynik jest taki: Bardzo dużo artefaktów mięśniowych. Rytm alfa 10-11c/s z domieszką fal theta, dość obfity, regularny, średnionapięciowy, symetryczny, Rz obecna. HV i Fs nie wpływają na zapis. Czynności napadowej nie zarejestrowano. Czy taki wynik może coś oznaczać w związku z diagnozą? Elżbieta

Opis badania EEG nie wskazuje na istotne zaburzenia patologiczne :
"Rytm alfa 10-11c/s z domieszką fal theta, dość obfity, regularny, średnionapięciowy, symetryczny, Rz obecna. HV i Fs nie wpływają na zapis.
Czynności napadowej nie zarejestrowano."
Artefakty mięśniowe są efektem na przykład : zaciskania mięśni twarzy, drżenia powiek, zaciskania zebów, w trakcie badania
Ważna ocena neuropsychologiczna: pamięci krótkotrwałej, orientacji wzrokowo-przestrzennej, Ocena nastroju.
Podstawowe badania krwi, ocena funkcji tarczycy
Lecznie NEUROLOGICZNE