Co oznaczają takie wyniki EEG?

Witam mialem atak padaczki raz prawdopodobnie po odstawieniu alkohoku robilem badanie eeg z ktorego wynika iż: Badanie EEG wykonano w czuwaniu Zapis prawidłowo zróżnicowany przestrzennie. W spoczynku przeważa średnionapięciowy rytm fal alfa 8-10 c/s © amp. do 50 uv w ok. ciemieniowo-potylicznych. Po RZ I HW nad lewą ok. skroniową zarejestrowano wyładowania iglic oraz zespołów gglica- fala wolna 2,5-3c/s o amp. do 150uV. FS- symetryczne wodzenie rytmów. | Wniosek zapis o zmianach napadowych nad lewą ok. skroniową, aktywowanych przez RZ i HW. Pomoze ktos w odczytaniu go?

Witam! Zapis przemawia za obniżeniem progu pobudliwości drgawkowej. Próby prowokacyjne HV i odzew na reakcję zatrzymania za tym przemawiają. Jednak brak reakcji lub słaba reakcja na fotostymulację wprowadzają inne światło na zagadnienie. Należy powtórzyć badanie, ew. wykonać EEG po nieprzespanej nocy - z pewnością nie można "strzelać" diagnozami bez pełnego obrazu klinicznego i odpowiednich badań pracownianych. Ważne jest z jakiego powodu było robione badanie. Pozdrawiam W. Łuczkowski.