Co oznacza taki otwór w dziąśle?

Dziś miałam ściągnięte szwy z dziąseł i założony tymczasowy mostek na dziąsła, jednak poprzez wciągnięcie powietrza zrobiła mi się dziura nad jedynką... Tak jakbym wciągnęła dziąsło i powstała z tego dziura... Czy to coś poważnego? Czy ta dziura już zostanie nawet, gdy będę miała już założony stały mostek? Zadzwoniłam do dentysty stwierdził, że dopóki nic mnie nie boli to żeby nie panikować, przyjechać jeśli będzie coś boleć... Ale nie chcę żeby ta dziura mi została, czy mam się nią martwić ?

Jeśli chodzi o samą dziurę, to może ona zniknąć, gdy dobrze dopasujesz stały mostek. Jednak jeśli doszło do uszkodzenia struktury kostnej, to może być trudne do naprawienia.

Przede wszystkim należy skontaktować się z dentystą i ustalić plan działania. Może być konieczne przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, aby uszczelnić dziurę. Możliwe, że będziesz musiała założyć specjalną wkładkę lub inny aparat, aby naprawić uszkodzenia.

Jeśli powyższe metody nie działają, dentysta może zaproponować wszczepienie kostne lub użycie sztucznego materiału, aby wypełnić dziurę. Jednakże ta procedura jest czasochłonna i może wymagać wielu wizyt w gabinecie dentystycznym.

Podsumowując, powinnaś skontaktować się z dentystą, aby przeprowadzić szczegółowy wywiad i ustalić plan działania. W ten sposób będziesz mogła uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i mieć pewność, że dziura nie będzie się powiększać.

Tanie usługi stomatologiczne w Białymstoku to nasza specjalność.