Co oznacza taki wynik badania b-HCG przed miesiączką?

Witam,czy wykonany test hcg beta 4,5 dni przed miesiączķą jest wiarygodny? Miesiączka była 4 sierpnia,owulacja ok.19,20 sierpnia. Wykonałam dziś test hcg wynik< 0,1 czy to już wynik 100%czy to się jeszcze zmieni i jest szansa na ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wszystko zależy od tego, kiedy doszło do zbliżenia, które mogłoby zakończyć się ciążą.

Testy ciążowe są najbardziej wiarygodne w terminie spodziewanej miesiączki, ale można próbować robić je wcześniej. Domowy test ciążowy, które wykonuje się z moczu można wykonać po około 10-14. dniach od stosunku, a jego wiarygodność zależna jest również od tego jaka jest czułość danego testu.

Badanie stężenie hormonu beta-HCG we krwi wykrywa ciążę wcześniej, bo już po 8-10. dniach od stosunku. Ten sposób jest również bardziej wiarygodny od testu ciążowego z moczu, który może dać wynik fałszywy. Najprawdopodobniej więc wynik u Pani się już nie zmieni, choć dla pewności można go jeszcze raz powtórzyć.

Rodzaje testów ciążowych zostały opisane w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.