Co oznacza takie pulsowanie i ucisk w potylicy?

Dzień Dobry Od około 1 miesiąca czuje w glówie ucisk i pulsowanie w potylicy po lewej stronie. Od czerwca tego roku przyjmuje leki na nadciśnienie Nebilet. Ciśnienie waha się w granicach 130-140/80-90. Czasami sięga 150/98. Mam 31 lat. Najbardziej obawiam się tego pulsowania, który nasila się podczas leżenia szczególnie na lewym boku. Dodam, że ma stwierdzoną spłycenie lorodzy szyjnej. Cierpię na kancerofobię więc naturalną obwą jest guz mózgu lub tętniak. Pulsowanie i ucisk pojawiają się po czym zanikają i ponownie wracają. Zastanawiam się nad wizytą u neurologa. Wiem, że nie uzyskam tutaj diagnozy ale proszę o pomoc.

Przede wszystkim pełna diagnostyka kardiologiczna ( Echo serca, całodobowe monitorowanie ciśnienia) i wykluczenie wtórnych przyczyn nadciśnienia tętniczego, jeśli jeszcze to nie było zrobione.. Prawdopodobnie korekta leczenia hipotensyjnego. Może pan jak najbardziej skonsultować się neurologicznie, może to pana uspokoi. Może wskazane by było również stosowanie leków p/lękowych, ew psycholog/psychoterapeuta.