Co oznacza ten pęcherzyk na gałce ocznej?

Witam. Wczoraj pojawił mi się na białku oka, z boku/tyłu mały przeźroczysty pęcherzyk wodny ok.2mm. Czuję tylko jakbym miała rzęsę w oku, nie mam żadnych innych objawów. Nie boli, nie piecze, nie swędzi. Oczy mam zdrowe, nie posiadam żadnej wady wzroku. Co to może być? Przemęczenie oka? Kiedy zniknie lub się wchłonie? Posiadam zdjęcie ale nie mogę go tu zamieścić.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani objaw może oznaczać niegroźną zmianę dermatologiczną, jaką jest tzw. cysta łzowa.

Cysta na gałce ocznej to mała torbiel, wypełniona przeźroczystym płynem. Może się zdarzyć, że będzie się ona powiększać, dlatego warto jest szybko działać, ponieważ mogą one przeszkadzać w widzeniu, co utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Powinna się Pani udać na konsultację do okulisty, który z pomocą odpowiednich badań będzie w stanie postawić dokładną diagnozę i zdecyduje, czy taką zmianę trzeba usunąć.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami, które mogą pomóc w lepszym zrozumieniu problemu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-przezroczysty-pecherzyk-na-galce-ocznej

https://portal.abczdrowie.pl/cysta

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.