Co oznacza ten wynik MR u 20-latki?

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa: Lordoza szyjna spłycona. Na poziomie C3/C4 osteofitoza zwęża lewy zachyłek boczny kanału kręgowego i zwęża lewy otwór MK z modelowaniem nerwu rdzeniowego C4. Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku szyjnym gładkie, pozostałe otwory mk bez istotnych zwężeń. Wysokości trzonów kręgów i przestrzeni mk prawidłowe. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym typowej szerokości, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale. Drobny guzek dolnego bieguna lewego płata tarczycy widoczny w zakresie objętym badaniem.

Nieprawidłowe ustawienie kręgów względem siebie - wada postawy. Wtórne zmiany zwyrodnieniowe mogące drażnić nerw C4 po stronie lewej. Reszta zdrowa. Do wyjaśnienia w usg i u endokrynologa lub chirurga guzek tarczycy.