Co oznacza to mrowienie palców?

Witam. Półtorej roku temu zaczęły mi drętwieć palce 4 i 5 lewej dłoni, przeszłam operację transpozycji nerwu lokciowego. Po roku, zaczęły mi dretwiec te same palce w prawej dłoni, zakończyło się to również operacją transpozycji nerwu łokciowego prawego. Aktualnie jestem kilka miesięcy po drugiej operacji. Odczuwam drętwienia całych dłoni, szczególnie w nocy i rano oraz dodatkowo ból i silne osłabienie całych rąk głównie na wysokości od barku do łokci. Miałam wykonywaną punkcję lędźwiową, rezonans magnetyczny głowy i kręgów szyjnych - wszystko wyszło prawidłowo. Bardzo proszę o wskazówki i pomoc od czego mogą być moje dolegliwości. Pozdrawiam

Witam! Wskazane dalsze badanie przewodnictwo nerwowe w kk. górnych, potencjały wzrokowe wywołane i EEG, poziom cukru, mocznika, kwasu moczowego, kreatyniny elektrolitów i witamin (szczególnie grupy B). W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Jeżeli nie będzie odchyleń od normy, to należy rozważyć tło nerwicowe i wykonać odpowiednie badania: profili osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię. Bardzo często zaburzenia czynnościowe manifestują się objawami identycznymi jak w chorobach somatycznych, jednak postępowanie terapeutyczne jest zgoła różne. Trudno przesądzać "w ciemno" jednak prawidłowe wyniki badań, zmienność lokalizacji i często char4akteru doznań, przemawia za podłożem emocjonalnym. Powodzenia W. Łuczkowski.