Co powoduje problemy z nerwem łokciowym?

Kilka miesięcy temu stwierdzono u mnie problem z nerwem łokciowym - początkowo osłabienie, potem mrowienie palca małego i serdecznego. Po rehabilitacji objawy ustały. Niedawno przeciążyłem tę rękę i teraz objawy rozszerzyły się na wszystkie palce dłoni, szczególnie kciuk i palec wskazujący. Palce pieką i szczypią, są mniej czułe, prostując je czuję dość mocne napięcie w dłoni, próbując trzymać je prosto po pewnym czasie same się uginają. Czuję mrowienie w łokciu. Jaka może być tego przyczyna?

Witam,
Wygląda z opisu, że nerw jest prawdopodobnie uszkodzony mechanicznie na wysokości rowka nerwu łokciowego (na łokciu) żeby to potwierdzić należałoby wykonać badanie szybkości przewodnictwa impulsów nerwowych (EMG - inching).

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Kmieciak

Witam!
Ponowne przeciążenie. Należy zrobić EMG i przewodnictwo w nerwach kk. górnych - może mamy do czynienia z "zespołem cieśni nadgarstka".
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.