Co oznacza TSH w 9 miesiącu ciąży?

Witam jestem w 9 miesiącu ciąży moje TSH wyszło 0,153 bardzo martwię się że ten wynik jest dużo poniżej normy a przyjmuje raz dziennie letrox 150 .Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Proszę się nie martwić. Aktualnie obowiązujące normy dla TSH w I trymestrze ciąży wynoszą od 0,1 do 2,5. Niektóre laboratoria podają dziwne, nie do końca aktualne normy dla kobiet w ciąży.... Warto w trakcie kolejnego badania oznaczyć również FT4 i z wynikami udać się do endokrynologa, który w razie potrzeby zmodyfikuje dawki leku. Jeśli już teraz nie czuje się Pani nie najlepiej, proszę wykonać ponownie TSH z FT4 oraz morfologię i z wynikami udać się na wizytę wcześniej.

Pozdrawiam serdecznie

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych