Co oznacza uczucie odrętwienia palca?

Witam. Od 2 tygodni mam problem, ponieważ mam wrażenie, że mały i serdeczny palec oraz zewnętrzna część lewej dłoni są zdrętwiałe. A dokładniej palce te są całkowicie sprawne, mam w nich czucie, nie straciły na sile ani nic, po prostu mam wrażenie jakbym siedział na ręce pół godziny, z taką różnicą, że te uczucie nie mija. Pracuje w biurze, w związku z tym bardzo dużo czasu spędzam przy komputerze. Czytałem gdzieś w internecie, że związane jest to ze złą pozycją i uciskaniem nerwu łokciowego (opieranie się na łokciu). Czy jest to uraz który koniecznie trzeba skonsultować z lekarzem, jak tak z jakim? Czy jest możliwość wyleczenia tego domowymi sposobami, czy po prostu nie uciskać łokcia i być cierpliwym? Pozdrawiam!

Jak najbardziej opisał Pan zaburzenia w funkcjonowaniu nerwu łokciowego. Najpewniej praca przy komputerze to wywołuje - ucisk nerwu opierając kończynę o biurko. Proponuję zmienić sposób ułożenia kończyn podczas pracy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.