Jaką rehabilitację zastosować po takim urazie?

Kilka lat temu doszło do urazu podczas wykonywania ćwiczeń sportowych napięłam zbyt mocno mięśnie lewej dłoni czułam przykurcz mięśni po czym po wykonywaniu zwykłych czynności codzienności mieśnie się rozpieły , z tym ,że po  urazie drętwieją mi dwa palce 4 i 5 palec po kilku minutach  kiedy opieram sie  na łokciu u tej ręki , ostatnio rozmasowywałam sobie dłoń lewą miedzy kciukiem a w skazującym i środkowym palcem i czułam ból i spięte mięśnie, po tym masarzu mam uczucie ,że  mam osłabione czucie po stronie 4 i 5 palca , mam wrażenie ,ze wciąż jest problem z mięśniami i nie wiem co robić . Czy mogę prosić o poradę jakie mogłabym wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne ,żeby mi to przeszło ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Drętwienie czwartego i piątego palca dłoni jest objawem ucisku na nerw łokciowy. Wymieniona struktura unerwia mały i serdeczny palec, a także grzbietową i wewnętrzną powierzchnię dłoni odpowiadającą wymienionym palcom. Zachęcamy, aby udała się Pani do ortopedy, najlepiej sportowego. Specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski i postawi diagnozę. Potwierdzenie przypuszczalnego ucisku na nerw łokciowy można otrzymać dzięki badaniu ENG tej struktury. Leczenie jest oparte głównie na fizjoterapii kończyny górnej. Stosuje się różne zabiegi takie jak: laser, jonoforeza, elektrostymulacja, krtioterapia, fonoforeza czy magnetoterapia. Podstawą powinna być jednak mięśniowo-powięziowa terapia całej kończyny górnej ze szczególnym uwzględnieniem okolicy łokcia. Niekiedy stosowana jest także neuromobilizacja.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mrowienie-w-4-i-5-palcu-reki

Proszę zapoznać się także z artykułem:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-palcow-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.