Co zrobić z tym bólem ręki 32-latka?

Witam. Parę lat temu miałem transpozycję nerwu łokciowego. Po zabiegu minęło drętwienie palców, poprawił się wynik EMG. Wciąż jednak odczuwam ból w miejscu nerwu, gdzie dawniej był uciskany, oraz w dłoni, a także zmniejszoną masę mięśni dłoni w porównaniu ze zdrową ręką. Nie mam deficytu siły dłoni, lecz problem ze zręcznością, np. pisaniem. Czy w tej sytuacji możliwa jest jeszcze jakaś poprawa, czy da się coś zrobić?

Do omówienia z wynikami badań; do interpretacji klinicznej, Pisze pan lat 32: " Parę lat temu miałem transpozycję nerwu łokciowego. Po zabiegu minęło drętwienie palców, poprawił się wynik EMG. Wciąż jednak odczuwam ból w miejscu nerwu, gdzie dawniej był uciskany, oraz w dłoni, a także zmniejszoną masę mięśni dłoni w porównaniu ze zdrową ręką. Nie mam deficytu siły dłoni, lecz problem ze zręcznością, np. pisaniem." Wskazania do pełnej konsultacji neurologicznej Opisane uszkodzenie nerwu łokciowego na poziomie łokcia, po zabiegu operacyjnego odbarczenia ; wskazane kontrolne USG okolicy łokcia i nadgarstka, może też powtórne badanie EMG nerwó kończyny górnej

Dalsza rehabilitacja, ćwiczenia; unikanie ucisku okolicy łokcia i przedramienia ; Do omówienia z Lekarzem Leczącym, z ortopedą Ważna kompleksowa ocena stanu Pacjenta; jakie dolegliwości, wyniki badań, sprawność; badanie ogólne i neurologiczne Jakie inne schorzenia; waga, dieta ?? Ważny tryb życia, nawyki, inne schorzenia Ogólnie rodzaj pracy, forma fizyczna i psychiczna; nastrój, sen etc Pozdrawiam i zapraszam