Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drętwienie przedramienia i palców a zespół rowka nerwu łokciowego

Witam Dwa miesiące temu przewróciłem się upadając na rękę. Na SOR stwierdzono stłuczenie łokcia. Od tamtej pory coraz bardziej dokucza mi drętwienie przedramienia i palców 4 i 5. Ręka jest słaba, brak siły oraz brak precyzji. Mam też bóle tej ręki głównie w nocy. Zrobiłem RTG stawu łokciowego, wynik bez zmian. Wyczytałem, że moje objawy pasują do zespołu rowka nerwu łokciowego, czy to może być to? Nie wiem też, czy ten zespół może powstać po w sumie niegroźnym urazie jakim jest stłuczenie?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Do końca nie wiadomo czy było to tylko stłuczenie czy np. wytworzył się mikrokrwiak uciskający na nerw i w tym momencie ma Pan takie objawy. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Być może będzie konieczność wykonania konsultacji neurologicznej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy